شرایط و ضوابط خدمات فروش کالا و مهلت تست 7 روزه

از نظر حقوقی، در معاملات فروشگاه اینترنتی پارس دیجیتال، سایت ParsDigitall.com به عنوان فروشنده و کاربر اینترنتی سفارش دهنده به عنوان خریدار تلقی می شوند.

  1. فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می گیرد که خریدار آن را در فروشگاه اینترنتی پارس دیجیتال درج نموده است.
  2. فروشنده به هنگام تائید سفارش کالا، مشخصات و زمان ارسال کالا را تعیین کرده و به اطلاع خریدار می رساند.
  3. ارزش کالا یا کالاهای سفارش داده شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و شامل کلیه مالیات ها و عوارض فروش خواهد بود. تنها مبلغی که در بعضی از موارد، به ارزش کالا اضافه می شود، هزینه ارسال و بیمه کالا است.
  4. تمامی اطلاعات سایت بر اساس اطلاعاتی که در سایت های منبع و مشخصات آن محصول درج شده اند میباشد و در صورت بروز مشکل در این خصوص سایت پارس دیجیتال هیچگونه مسئولیتی ندارد
  5. مشکلات نرم افزاری اعم از پشتیبانی از نرم افزارها و ... بر عهده پارس دیجیتال نمیباشد و شامل مهلت تست 7 روزه نمیشود
  6. مکان و زمان تحویل کالا توسط خریدار در فروشگاه اینترنتی پارس دیجیتال درج شده و این فروشگاه به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاستهای معین ارسال کالا، سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. عدم حضور سفارش دهنده در مکان و زمان تعیین شده، فروشنده سیاست های خاص مربوطه را اعمال خواهد نمود.
  7. در خصوص گارانتی کالاهای دیجیتال : انتخاب با گارانتی و بدون گارانتی کالا به عهده خریدار میباشد و پارس دیجیتال هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد و پارس دیجیتال صرفا فروشنده کالا میباشد و هرگونه شکایتی در این خصوص به پارس دیجیتال وارد نیست ، بدلیل اینکه تمامی محصولات خریداری شده توسط پارس دیجیتال از بازار داخلی تهیه میشود و هیچیک از محصولات توسط پارس دیجیتال وارد نمیشود که نیاز به ثبت محصول از طرف پارس دیجیتال باشد.
  8. سایت پارس دیجیتال هیچگونه مسئولیتی در قبال محصولات دیجیتالی که با دو ورژن مختلف وارد بازار میشوند ندارد(ورژن هایی که قابلیت پشتیبانی برخی امکانات در ایران را ندارند مانند پشتیبانی از NFC,4G,3G و ...)----توضیحات : در برخی موبایل ها و یا تبلت ها و برخی محصولات دیجیتال بعضی امکانات برای کشورهای اروپایی و یا امریکایی در نظر گرفته شده است و در ایران فاقد کارایی بوده ، برای برخی محصولات نیز در دو ورژن ارائه میشود که بررسی ورژن و کارایی آن بر عهده خریدار میباشد و پارس دیجیتال در قبال این موضوع هیچگونه مسئولیتی ندارد 
  9. در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده او می باشد، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، هریك از طرفین حق دارند بدون هیچگونه هزینه ای سفارش را فسخ نماید.
  10. خریدار با تحویل کالای ارسال شده و امضای برگه دریافت کالا رضایت خود را از نوع، تعداد ،رنگ،مدل و سلامت کالا ابراز می نماید.(منظور امضا برگه تیپاکس و پست و باربری میباشد.در صورت درخواست تغییر رنگ پس از خرید،در فاکتور کالا رنگ بصورت رنگ انتخابی شما درج میشود زیرا در سیستم قابل تغییر نمیباشد و هماهنگی های لازم صرفا از طریق تماس تلفنی با واحد فروش پارس دیجیتال امکانپذیر میباشد)

 

شرایط عودت کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های پارس دیجیتال بوده است که در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت پارس دیجیتال ، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند کالاهای مصرفی مانند کارتریج و جوهر چاپگر) دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و  مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. 

 

 

اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف پارس دیجیتال همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول 7 روز ضمانت تعویض نیستند. 

برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، پارس دیجیتال 7 روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

 

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

1- اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

-  اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 1  روز کاری پس از دریافت کالا، به پارس دیجیتال اطلاع داده شود.
-  این سرویس اشکال‏‏‌های فنی  و ظاهری ( شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.  استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می‌شود.

 

 

-  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط پارس دیجیتال ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.

 

2- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

   -وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش پارس دیجیتال از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

   - اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

-  در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

 

3- اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

 -  آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش پارس دیجیتال از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

 

 

 

4- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

-  اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات پارس دیجیتال (شماره تلفن 05191010049 ) اطلاع داده شود.

مجموعه پارس دیجیتال کالاهایی که هیچ کدام از گزینه های بالا را شامل نمی شود مرجوع نمیکند و در شرایط خاص برگرداندن آن پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش می باشد، چرا که کالاهای خاص و اجناس لوکس و کالاهایی که کم فروش می باشند و همچنین کالاهایی که به درخواست مشتری خریداری می شوند از این شرایط مثتثنی می باشند که فقط با تایید کارشناسان فروش و به قیمت روز محاسبه و مرجوع خواهند شد.

تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.

همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. 

          لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

 

5- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

-  آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش پارس دیجیتال اطلاع داده شود.

-  با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و پارس دیجیتال تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

-  کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش پارس دیجیتال ارسال شود.

-  در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به پارس دیجیتال بازگردانده شود.

 

 

 

   کالا را چطور ارسال کنید؟

-  لطفاً قبل از هر اقدامی  با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

-  از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش پارس دیجیتال جداً، خودداری کنید.

-  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید)

-  فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

-  کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید

 

    هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

-  اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش پارس دیجیتال برسد، هزینه‌های ارسال به عهده مشتری است.

-  در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان پارس دیجیتال ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

 

-  کارشناسان خدمات پس از فروش پارس دیجیتال ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی  توسط کارشناسان پارس دیجیتال تایید شود، کالا تعویض  یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ پارس دیجیتال بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، پارس دیجیتال تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

-  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و پارس دیجیتال در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته وفقط تعهد بازپرداخت وجه کالا  – درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

-  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط پارس دیجیتال ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.

همچنین برای رفع ایراد بین 15 الی 20 روز بسته به نوع خدمات شرکت گارانتی کننده زمان خواهد برد. 

 

-  کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط  شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت پارس دیجیتال هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا 24 الی 48 ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.  

-  از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 

مواردی که شامل شرایط عودت نمیشود : 

 

الف ) باز کردن پلمپ دستگاه به هردلیلی 

ب ) مهمترین نکته این است که بعضی از مشتریان به اشتباه فکر میکنند که اگر تا 7 روز از خرید کالا نگذشته باشد میتوانند کالای خود را بدون دلیل فنی عودت دهند، در حالیکه مسئولیت انصراف از خرید با پارس دیجیتال نمی باشد / لذا قبل از خرید کاملا مطمئن شده و  سپس خرید خود را انجام دهید

ج ) در مورد صفحات نمایش از قبیل لپتاپ / مانیتور وغیره هم تا 5 پیکسل سوخته از صفحه نمایش شامل گارانتی نمیشود.

 

شرایط خرید کالا بصورت پرداخت در محل : 

این امکان در حال حاضر تنها برای شهر مشهد و برای شهر تهران(برخی محصولات) فراهم میباشد.برای خرید بصورت پرداخت وجه در محل شما میبایست مبلغی به عنوان بیعانه پرداخت نمایید تا محصول برای شما ارسال شود،این مبلغ متغیر است و نسبت به نوع و قیمت محصول انتخابی تغییر میکند.برای مثال اگر محصول انتخابی شما 4000000 تومان باشد برای این مبلغ شما میبایست حداقل مبلغ 800 هزار تومان را به عنوان بیعانه پرداخت نمایید تا درخواست شما ثبت و ارسال شود.پس از واریز وجه بیعانه امکان لغو سفارش وجود ندارد و مبلغ دریافتی بابت بیعانه بازگشت داده نمیشود.این شرایط برای بهبود خدمات و برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو لحاظ شده است.

 تاریخ اخرین ویرایش 1393/03/12